STRONA GŁÓWNA | STATUT | TABELE | TERMINARZE | GALERIA | KONTAKT | DO POBRANIA
Menu strony
Polecamy

Mnóstwo bramek w RetroLidze w Kozienicach

Już po raz kolejny w Kozienicach odbył się mecz z historią w tle. Drużyna WKS Grodno, czyli ekipa z Kozienic zagrała ze Śmigłym Wilno. Padł wynik 9:0, ale w tego typu przypadkach rezultat nie jest najważniejszy. Cieszy fakt, że poprzez takie imprezy kibice mogą lpeiej zobaczyć jak 100 lat temu grano w piłkę nożną.

Na stadionie w Kozienicach ekipa gości zameldowała w 10-cio osobowym składzie, dlatego też - zgodnie z zasadami fair play - kozienicka drużyna również na boisku zagrała w dziesiątkę.

Przed pierwszym gwizdkiem meczu tradycyjnie wszyscy zgromadzeni na kozienickiej arenie piłkarskiej wysłuchali polskiego hymnu narodowego, po czym minutą ciszy upamiętnili Sławomira Banasia - nieoczekiwanie zmarłego rekonstruktora i retro piłkarza z Dzierżoniowa.

W pierwszej połowie meczu padło, aż 6 bramek.

Całe widowisko miało jednostronny wymiar, a gospodarze od pierwszych minut gry ruszyli po zdobycze bramkowe. Już w 5 minucie, jako pierwszy trafił do siatki Mateusz Liszewski, który otworzył worek z bramkami. Następnie gole zdobywali bracia Daniel i Patryk Wójcik, którzy trafiali w 15 i 20 minucie. Od 30 minuty gry uaktywnił się w ataku, jeden z najlepszych w historii kozienickich klubów piłkarskich snajperów - Grzegorz Seremak, który ustrzelił w pierwszej połowie dublet, pokonując bramkarza gości w 30 i 33 minucie gry. Na 3 minuty przez zakończeniem połowy swoją zdobyć wywalczył Maciej Wójcicki, który wcześniej kilkukrotnie oddawał strzały na bramkę Śmigłego Wilno. Obraz gry był jednostronny, zawodnicy Śmigłego rzadko kiedy odwiedzali stronę gospodarzy, nie mogąc przedrzeć się w ich pole karne. Pierwsza część gry zakończyła się wysokim prowadzeniem WKS Grodno (Kozienice).

Na początku drugiej połowy kilkukrotnie doszło do zgranych akcji zawodników Śmigłego Wilno, którzy coraz śmielej pogrywali sobie na stronie gospodarzy. Mimo kilku okazji, nie doszło jednak do przełamania obrony, czy pokonania świetnie spisującego się w rozgrywkach Retro Ligii bramkarza Adama Bolka.

Po okresie wymiany akcji, kombinowanych zagrań uaktywnili się kanonierzy WKS-u Grodno. W 70 minucie kolejny raz trafił Daniel Wójcik, sześć minut później Mateusz Liszewski, zaś wynik ustalił w 85 minucie Grzegorz Seremak, który zdobył swoją 3 bramkę w meczu i swoim debiucie w Retro Lidze.

Rozgrywka zakończyła się wynikiem 9:0, który jest obecnie najwyższym zwycięstwem w Retro Lidze.

Bramki: 1:0 Liszewski ('5), 2:0 Wójcik Daniel ('15), 3:0 Wójcik Patryk ('20), 4:0 Seremak ('30), 5:0 Seremak ('33), 6:0 Wójcicki ('42), 7:0 Daniel Wójcik ('70), 8:0 Liszewski ('76), 9:0 Seremak ('85).

Wielkie brawa dla wszystkich graczy obu drużyn!! Szacunek dla gości za wolę, hart ducha i chęć do gry w okrojonym składzie

WKS Grodno (Kozienice): Mateusz Babula, Remigiusz Bajer, Sebastian Bartnik, Adam Bolek, Paweł Chołuj, Marek Czyż, Paweł Domański, Paweł Górnicki, Jakub Jankowski, Mateusz Liszewski, Grzegorz Seremak, Daniel Wójcik, Patryk Wójcik, Maciej Wójcicki, Mateusz Zając.

WKS Śmigły Wilno (Warszawa): Paweł Baca, Jakub Dubiel, Jan Dubiel, Michał Kulkowski, Adam Kurach, Piotr Kurach, Piotr Licau, Bartosz Mróz, Krzysztof Nowacki, Michał Reicher.

Sędziowie: Daniel Sobania, Szymon Pawluczuk, Paweł Czyżewski.

Organizatorami i partnerami meczu byli: Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych, Stowarzyszenie Retro Liga, Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, Powiat Kozienicki, Enea Wytwarzanie sp. z o.o.

Możemy już zdradzić, że kolejny mecz RetroLigi rozegrany zostanie we wrześniu w Białobrzegach na nowootwartym stadionie! Obok szefa radomskiej delegatury MZPN, Sławomira Pietrzyka, zagrają też związani z naszym okręgiem Jacek Kacprzak i Adam Bolek.

Źródło: własne/kozienice24.pl