Dzisiaj jest środa, 08 luty 2023 r., 39 dzień roku
STRONA GŁÓWNA | STATUT | TABELE | TERMINARZE | GALERIA | KONTAKT | DO POBRANIA
Menu strony
Polecamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program Mentorski KS Radom
Trwa Program Mentorski powołany przez Komisję Szkoleniową KS Radom. Podopieczni programu spotykają się w formie zdalnej (online) na cotygodniowych szkoleniach, podczas których omawiają ciekawe sytuacje z polskich boisk.
 
 
Podczas szkolenia uczestnicy poruszają wszystkie najważniejsze aspekty arbitrażu w wyjaśnieniu podjętych decyzji przez sędziów, powołując się na Przepisy Gry oraz najnowsze interpretacje. Wszystkie prawidłowe decyzje są punktowane i sumowane w końcowej klasyfikacji. Osoby, które zdobędą największą ilość punktów wynikającą z prawidłowych decyzji, na koniec serii szkoleń mogą liczyć na promocję do wyższych klas rozgrywkowych.
 
 
W dzisiejszym szkoleniu gościnnie wziął udział sędzia KS LZPN Hubert Chmura – uczestnik CORE Polska 9 oraz uczestnik CORE Lublin. Hubert podzielił się cennymi uwagami i radami dla kolegów z niższych klas rozgrywkowych. Były to pragmatyczne uwagi, które pomogą sędziom prawidłowo podejmować decyzje na boisku oraz radzić sobie z zaskakującymi sytuacjami, które zdarzają się raz na jakiś czas…
 


(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 03-02-2023)
Deklaracje KFP

Przedstawiamy listę nowych sędziów KFP 2023. Osoby z listy muszą pobrać deklarację i wypełnić ją w dwóch egzemplarzach. Wypełnione deklaracje proszę pozostawić w biurze ROZPN.

 

Szymon Figura

Jakub Fijałkowski

Michał Kuflikowski

Kacper Moskwa

Mateusz Paduch

Marcin Pokorski

Jakub Wlazło

Mateusz Wojtowicz

Rafał Ząbecki

 

https://ws.waw.pl/wp-content/uploads/2022/08/deklaracja.pdf(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 31-01-2023)
Plan szkolenia wiosna 2023

Poniżej znajduje się plan szkolenia na rundę wiosenną sezonu 2022/2023.

 

Pobierz plan szkolenia (kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 31-01-2023)
Mecze sparingowe - zalecenia

Zarząd Komisji Sędziowskiej na posiedzeniu w dniu 24.01.2023 uchwalił wytyczne dotyczące zawodów sparingowych. Informujemy sędziów prowadzących mecze sparingowe o konieczności spełnienia poniższych zasad:

 

 

 

1) Każdy sparing musi zostać zgłoszony drogą sms do referenta ds. obsady. Sędziom zabrania się prowadzenia zawodów mistrzowskich, sparingowych, towarzyskich, turniejów, itp. bez zgody macierzystej Komisji Sędziowskiej. Za samowolne prowadzenie zawodów bez wyznaczenia przez Kolegium Sędziów, bądź Komisji Sędziowskiej właściwego związku piłki nożnej lub prowadzenie zawodów niezgłoszonych do tych organów sędziom grożą konsekwencje dyscyplinarne ze strony Komisji Dyscyplinarnej MZPN.

 

 

2) Na każdym meczu musi być opieka medyczna.Sędzia ma obowiązek sprawdzenia obecności przedstawiciela służby zdrowia na zawodach,odnotowania faktu jego obecności, nieobecności lub złej pracy (np. nie miał niezbędnego wyposażenia, nie dokładał należytej staranności w niesieniu pomocy) w piśmie do Komisji Dyscyplinarnej MZPN . Sędziemu nie wolno rozpocząć zawodów w przypadku stwierdzenia braku opieki medycznej lub jej nieobecności. W razie stwierdzenia przez sędziego braku opieki medycznej podczas trwania zawodów,sędzia przerywa spotkanie, wyznaczając organizatorom czas na sprowadzenie opieki medycznej.

 

 

3) Na każdym meczu musi zostać sporządzone zaświadczenie, w którym to podpisują się kierownicy/trenerzy/kapitanowie (w zależności kto w danych zawodach sparingowych odpowiada za drużynę) jako biorący odpowiedzialność za swoją drużynę w przypadku wystąpienia zdarzeń kwalifikujących się do rozpatrywania przez Komisję Dyscyplinarną. W wypadku wystąpienia takiego zdarzenia, sędzia opisuje dokładnie cały incydent w sprawozdaniu i dołącza oryginał zaświadczenia w celu złożenia pełnej dokumentacji właściwemu organowi dyscyplinarnemu w macierzystej delegaturze. Oryginał zaświadczenia należy zachować i przechowywać indywidualnie.

 

 

4) Sędziowie, którzy prowadzą zawody sparingowe mają obowiązek wypisywać delegacje na kwoty nie mniejsze niż zawarte w tabeli ekwiwalentów (stawki jak za zawody sparingowe). W przypadku zawodów, które odbywają się powyżej 30 km od miejsca zamieszkania sędziego, sędziowie wpisują jeden dojazd. Sędziowie delegowani na zawody sparingowe otrzymują ekwiwalent. W przypadku rozgrywania meczu sparingowego przez drużyny z różnych klas rozgrywkowych, ekwiwalent wypłacany jest za wyższą klasę rozgrywkową.

 

- pobierz zaświadczenie

 

- tabela ekwiwalentów 

 

NIE OBOWIĄZUJĄ PROTOKOŁY MECZOWE

 

 (kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 26-01-2023)
Płyta UEFA RAP 2022:2 dla sędziów
UEFA RAP 2022:2
 
Zachęcamy wszystkich do skorzystania z darmowej aplikacji z klipami z płyty UEFA RAP 2022:2 , którą stworzył nasz kolega Michał Kupidura.
 
Jest to dobra forma szkolenia i podnoszenia swoich umiejętności w każdej chwili bez konieczności pobierania klipów na komputer czy telefon.
 
Michał znów wykonał świetną pracę. Brawo!
 
Link do aplikacji: https://uefaclips.eu/
 
 


(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 25-01-2023)
Składki KFD i KFP dla sędziów
SKŁADKI KFD I KFP 
 
Na podstawie uchwały Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej, każdy sędzia jest zobowiązany do opłacenia składki KFD i KFP. Jest to warunek dopuszczający do egzaminów.
Sędziowie IV ligi, asystenci mazowieccy, obserwatorzy IV ligi ostateczny termin zapłaty to 26.02.2023.
 
Wszyscy pozostali sędziowie i obserwatorzy od klasy okręgowej w dół, ostateczny termin zapłaty to 6.03.2023.
 
Składka KFP wynosi 100zł.
 
Natomiast składka KFD w zależności od ligi/klasy rozgrywkowej wynosi:
 
Sędzia III Ligi
180 zł
 
Obserwator III Ligi
130 zł
 
Sędzia IV Ligi
110 zł
 
Sędzia V Ligi
100 zł
 
Asystent Mazowiecki 
80zł
 
Obserwator IV i V Ligi
100 zł
 
Sędzie Międzynarodowe
300 zł
 
Asystentki Międzynarodowe
200 zł
 
Sędzie S.C.
120 zł
 
Asystentki S.C.
100 zł
 
Sędzia LO
90 zł
 
Sędzia A-Klasy
70 zł
 
Sędzia B-Klasy
50 zł
 
Obserwator Okręgowy
80 zł
 
Asystent Okręgowy
80 zł
 
Pozostali Sędziujący (Dyspozycja)
70 zł
 
Sędzia Próbny, Kandydat
40 zł
 
 
Przelew należy wykonać na konto Komisji Sędziowskiej w Radomiu 86 1090 2688 0000 0001 3690 8649.
W tytule przelewu należy napisać imię i nazwisko oraz klasę rozgrywkową.


(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 24-01-2023)
Posiedzenie zarządu Komisji Sędziowskiej
Przewodniczący Komisji Sędziowskiej informuje, że w dniu 24.01.2023 (wtorek) o godzinie 16:00 w siedzibie Delegatury MZPN w Radomiu odbędzie się posiedzenie zarządu.Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 23-01-2023)
Szkolenie - Program Mentorski
Mimo trwającej przerwy w rozgrywkach nasi sędziowie z programu mentorskiego oraz pozostali sędziowie, przechodzą cykl szkoleń, który umożliwia im podnoszenie swojej wiedzy teoretycznej, poznanie zasad oraz praktyczne ich zastosowanie podczas zawodów. W miniony piątek (13.01.2023) w Radomiu gościliśmy Piotra Tenczyńskiego – obserwatora szczebla centralnego, instruktora CORE Polska, członka zespołu edytorskiego Przepisów Gry oraz eksperta do rozstrzygania kontrowersji na portalu „CTG”.
 
 
Tematem szkoleniowym, z którym zostali zaznajomieni sędziowie było zagadnienie „Zarządzanie czasem”. Słuchaczom zostały przedstawione dokładne wytyczne, zasady praktyczne, które zostały poparte klipami. Dzięki tej wiedzy, nasi sędziowie nauczyli się pragmatycznego zarządzania czasem zawodów. Trzeba przyznać – temat na pierwszy rzut oka wydaje się prosty, ale po zagłębieniu się dokładnie w jego esencję i popartego klipami, nie jest już tak „banalny”…
 
 
Na szkoleniu gościliśmy także Prezesa Honorowego ROZPN i byłego Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej w Radomiu – Jerzego Figasa. Temat przedstawiony przez Piotra był tak fascynujący, że sam Prezes pokusił się o zadanie pytania prelegentowi. Młodzi uczestniczy szkolenia mogli zrozumieć jak bardzo zmienił się arbitraż piłkarski na przestrzeni lat.
 
 
Dziękujemy Piotrowi za wspaniałe przedstawienie tematu i poświęcony czas w piątkowy wieczór. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za czynny udział w szkoleniu i aktywność. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli na aktywne i pragmatyczne zarządzanie czasem już na zawodach sparingowych.
 


(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 15-01-2023)
Ważny komunikat - aktualizacja
Niżej wymienieni sędziowie proszeni są o natychmiastowe uzupełnienie swoich danych adresowych, urzędów skarbowych w systemie extranet(PZPN24), zmianę związku na MZPN oraz listę sędziów, którzy muszą przesłać oświadczenie do PIY-u (oświadczenie)
 
- ALEKSANDROWICZ ŁUKASZ
- BANASIK KACPER
- CHYRA FILIP
- FIGURA SZYMON
- GAJDA PIOTR
- GAŁUŻNY MATEUSZ
- GUZ LUIZA
- JANAS BARTŁOMIEJ
- KORCZ SEWERYN
- METLERSKI PIOTR
- PAWŁOWSKI JAKUB
- PROKOP PIOTR
- SAMBOR JAKUB
- SUWAŁA ŁUKASZ
- DOLEGA KACPER
- FIJAŁKOWSKI JAKUB
- KOCYK KACPER
- KUFLIKOWSKI MICHAŁ
- MOSKWA KACPER
- OLENDER MARIUSZ
- PADUCH MATEUSZ
- POKORSKI MARCIN
- POMAGALSKI RAFAŁ
- STANI TOMASZ
- SZYDŁO JAKUB
- ZĄBECKI RAFAŁ
 
aktualizacja 
 

- KALETA SZYMON

- MATUSZEWSKI PATRYK

- MORTKA ZBIGNIEW

- POŁOSA DAMIAN

- RDZANEK JAKUB

- WLAZŁO JAKUB(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 10-01-2023)
Szkolenie dla sędziów

W dniu 13.01.2023 (piątek) o godzinie 18:10 w siedzibie radomskiej delegatury MZPN odbędzie się szkolenie dla Programu Mentorskiego oraz wszystkich chętnych sędziów, które poprowadzi obserwator szczebla centralnego – Piotr Tenczyński. Serdecznie zapraszamy.(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 09-01-2023)
ROZPN

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
ul. Chrobrego 52

26-605 Radom
Tel. 48 364 74 94
Fax 48-330-83-28
NIP 796-21-27-109
Santander Bank Polska S.A.
62 1090 2688 0000 0001 1630 6281
e-mail: biuro@rozpn.pl
Czynne od poniedziałku do piątku w
godzinach 9 - 17

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej
Adres: ul Puławska 111 A lok. 50
02-707 Warszawa
Telefon:    22 827-58-74
22 827-40-68
E-mail: mazowiecki@zpn.pl

Numer konta Mazowieckiego ZPN:
PKO Bank Polski S.A.

XV O/Warszawa
09 1020 1156 0000 7102 0058 4136

KOMUNIKATY
Klub Sportowy Zamłynie Radom w styczniu organizować będzie dwa m...

Komisja Gier MZPN Delegatura w Radomiu informuje, że zgodnie z z...

Komisja ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Mazowieckieg...

Komisja ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Mazowieckieg...

Obradowała Komisja Gier przy radomskiej delegaturze Mazowieckieg...
KALENDARIUM
luty, 2023
pnwtśrczptsbnd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
NASI PARTNERZY

 

 

 

 

 


facebook

www.rozpn.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.