STRONA GŁÓWNA | STATUT | TABELE | TERMINARZE | GALERIA | KONTAKT | DO POBRANIA
Menu strony
Polecamy

Radom szczęśliwy dla Medyka! (FOTO)

W meczu finału piłkarskiego Pucharu Polski kobiet, Medyk Konin pokonał Górnika Łeczna 2:1. Emocji było co niemiara. Na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu zasiadło 3420 widzów. To było piękne widowisko piłkarskie!

Górnik Łęczna - Medyk Konin 1:2 (0:2)
Bramki: Zdunek 90+2 - Guściora 32, Sikora 35.
Górnik: Palińska, Kwietniewska, Hajduk, Górnicka, Dyguś (62 Jaszek), Kamczyk, Grzywińska (90 Szewczuk), Koch (66 Parczewska), Zdunek, Jędrzejewicz (60 Zawistowska), Sznyrowska.
Medyk:: Szymańska, Sikora, Slavcheva, Dudek, Ficzay, Guściora (76 Kharlanava), Sałata, Shuppo, Grad, Gawrońska, Kostova.

MNÓSTWO ZDJĘĆ NA NASZYM FACEBOOKU TUTAJ

To było fantastyczne, piłkarskie widowisko. Wielu kibiców na własne oczy przekonało się, że futbol kobiecy nie jest pozbawiony emocji, że może być piękny. Mniej jest agresywnej i siłowej walki, ale sporo jest myślenia na boisku i niesamowitych zwrotów akcji. Atmosfera była bardzo przyjemna.

Mecz przyciągnął na trybuny prawie 3,5 tysiąca widzów. Nie brakowało członków zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, władz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej z prezesem Zdzisławem Łazarczykiem na czele. Nie brakowało również władz samorządowych Radomia, z prezydentem radosławem Witkowskim. Widowisko zaczęło się od krótkiego koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso. To właśnie organiestra zagrała hymn narodowy, podczas którego trybuny od strony parku zaprezentowały biało- czerwoną kartoniadę.

Punktualnie o godz. 18 rozpoczął się mecz. Aktualny mistrz Polski, Medyk Konin w pierwszej połowie był stroną dominującą. Wyszedł na prowadzenie w 32 minucie w dość kuriozalnych okolicznościach. Agata Guściora posłała piłkę w kierunku bramki z ponad 40 metrów, ta wpadła jeszcze w kozioł przed bramkarką Górnika (która na domiar złego potknęła się jeszcze na przedpolu) i wpadła do siatki. Kilka chwil później ekipa z Wielkopolski wyprowadziła kolejny cios. Po małym zamieszaniu w polu karnym Górnika, piłkę do bramki strzałem w długi róg skierowała Aleksandra Sikora.

Po przerwie Górnik grający z wiatrem nie miał już nic do stracenia i mocniej przycisnął. W doliczonym czasie gry zdobył gola kontaktowego po płaskim strzale Emilii Zdunek. Kilka chwil później sędzina podyktowała rzut karny dla Medyka, który zmarnowała jednak Anna Gawrońska. Strzał obroniła bramkarka Górnika. Ostatecznie Medyk wygrał 2:1 i sięgnął po Puchar Polski kobiet w 2017 roku. Wielka radość zapanowała w szeregach koninianek.

Warto również dodać, że w przerwie meczu doszło do dwóch miłych uroczystości. Nagrodę za mistrzostwo Europy służb mundurowych odebrała żeńska reprezentacja Polski. Puchary od władz miasta Radomia, władz MZPN i ROZPN za awans do Ekstraligi odebrały piłkarki nozne Sportowej Czwórki Radom.