Dzisiaj jest sobota, 24 luty 2024 r., 55 dzień roku
STRONA GŁÓWNA | STATUT | TABELE | TERMINARZE | GALERIA | KONTAKT | DO POBRANIA
Menu strony
Polecamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowe ekwiwalenty sędziowskie

Poniżej przedstawiamy nowe ekwiwalenty sędziowskie zatwierdzone przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Obowiązują od 20 lutego 2024.

 

Pobierz(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 21-02-2024)
Komunikat referenta ds. finansowych

Niżej wymienione osoby proszone są o kontakt z kol. Arturem Badowskim

 

ADAMCZYK Konrad

BANASIK Kacper

BRZESKI Dawid

DOBRASIEWICZ Szymon

DOBROWOLSKA Aleksandra

DOLEGA Kacper

ERBEL Paulina

FIGARSKI Tomasz

FIJAŁKOWSKI Jakub

GAŁUŻNY Mateusz

GŁOWACKI Daniel

GUZ Luiza

HAWAJSKI Artur

JANIK Wojciech

KARCZ Jakub

KUFLIKOWSKI Michał

MACIEJEWSKI Grzegorz

MALMUR Paweł

MOLENDA Michał

MUC Dawid

OLENDER Mariusz

PAWLUCZUK Szymon

PAWŁOWICZ Filip

PIĄTEK Kamil

POŁOSA Milena

POSUNIAK Maciej

ROJEK Patryk

ROJEK Grzegorz

SOCHAJ Marcin

SUWAŁA Łukasz

WNUK Dariusz

 (kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 13-02-2024)
Składki KFD i KFP dla sędziów i obserwatorów
SKŁADKI KFD I KFP 
 
Na podstawie uchwały Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej, każdy sędzia i obserwator jest zobowiązany do opłacenia składki KFD i KFP. Jest to warunek dopuszczający do egzaminów.
Sędziowie IV  i V ligi ostateczny termin to 15.02.2024 natomiast asystenci mazowieccy 01.03.2024r. 
 
Wszyscy pozostali sędziowie i obserwatorzy od klasy okręgowej w dół, ostateczny termin zapłaty to 08.03.2024 - data zaksięgowania środków na naszym koncie
 
Składka KFP wynosi 100zł.
 
Natomiast składka KFD w zależności od ligi/klasy rozgrywkowej wynosi:
 
Sędzia III Ligi
180 zł
 
Obserwator III Ligi
130 zł
 
Sędzia IV Ligi
110 zł
 
Sędzia V Ligi
100 zł
 
Asystent Mazowiecki 
80zł
 
Obserwator IV i V Ligi
100 zł
 
Sędzie Międzynarodowe
300 zł
 
Asystentki Międzynarodowe
200 zł
 
Sędzie S.C.
120 zł
 
Asystentki S.C.
100 zł
 
Sędzia LO
90 zł
 
Sędzia A-Klasy
70 zł
 
Sędzia B-Klasy
50 zł
 
Obserwator Okręgowy
80 zł
 
Asystent Okręgowy
80 zł
 
Pozostali Sędziujący (Dyspozycja)
70 zł
 
Sędzia Próbny, Kandydat
40 zł
 
 
Przelew należy wykonać na konto Komisji Sędziowskiej w Radomiu 86 1090 2688 0000 0001 3690 8649.
W tytule przelewu należy napisać imię i nazwisko oraz klasę rozgrywkową.


(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 05-02-2024)
Przepisy Gry 2023/2024

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował Przepisy Gry w formie pdf. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z najnowszymi przepisami. Można także kupić przepisy w formie książki w cenie 12 zł u kol. Artura Badowskiego. 

 

POBIERZ PDF(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 26-01-2024)
Mecze sparingowe - zalecenia

1) Każdy sparing musi zostać zgłoszony drogą sms do referenta ds. obsady. Sędziom zabrania się prowadzenia zawodów mistrzowskich, sparingowych, towarzyskich, turniejów, itp. bez zgody macierzystej Komisji Sędziowskiej. Za samowolne prowadzenie zawodów bez wyznaczenia przez Kolegium Sędziów, bądź Komisji Sędziowskiej właściwego związku piłki nożnej lub prowadzenie zawodów niezgłoszonych do tych organów sędziom grożą konsekwencje dyscyplinarne ze strony Komisji Dyscyplinarnej MZPN.

 

 

2) Na każdym meczu musi być opieka medyczna. Sędziemu nie wolno rozpocząć zawodów w przypadku stwierdzenia braku opieki medycznej lub jej nieobecności. W razie stwierdzenia przez sędziego braku opieki medycznej podczas trwania zawodów,sędzia przerywa spotkanie, wyznaczając organizatorom czas na sprowadzenie opieki medycznej.

 

 

3) Sędziowie, którzy prowadzą zawody sparingowe mają obowiązek wypisywać delegacje na kwoty nie mniejsze niż zawarte w tabeli ekwiwalentów (stawki jak za zawody sparingowe). W przypadku zawodów, które odbywają się powyżej 30 km od miejsca zamieszkania sędziego, sędziowie wpisują jeden dojazd. Sędziowie delegowani na zawody sparingowe otrzymują ekwiwalent. W przypadku rozgrywania meczu sparingowego przez drużyny z różnych klas rozgrywkowych, ekwiwalent wypłacany jest za wyższą klasę rozgrywkową.

 

 

tabela ekwiwalentów 

 

 

NIE OBOWIĄZUJĄ PROTOKOŁY MECZOWE(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 26-01-2024)
Egzamin kondycyjny oraz pierwsze szkolenie

Komisja Szkoleniowa informuje, że egzamin kondycyjny zaplanowany jest w niedzielę 10.03.2024 r.

Natomiast we wtorek 12.03.2024r. odbędzie się pierwsze szkolenie dla wszystkich sędziów.

Dokładny harmonogram egzaminów i miejsce zostanie podane w późniejszym terminie. Jednocześnie informujemy, że ze względu na warunki pogodowe termin egzaminów może ulec zmianie.(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 20-01-2024)
Co ty gwiżdżesz?! Analiza #65

KLIP NR 65 (do obejrzenia tu: https://streamable.com/m06se5 )

 

Biały wybił piłkę na aut, ta wychodzi poza boisko akurat na wysokości ławki Niebiesko-Zielonych. Jednak piłka nie opuściła boiska – trener Niebiesko-Zielonych zatrzymał ją stopą jeszcze w boisku. Czyli nie będzie wrzutu dla jego zespołu, sędziowie muszą interweniować. Mówiąc sformułowaniami z Art. 12, trener w oczywisty sposób wkroczył na boisko (chociaż tylko częścią jednej nogi) i wpłynął na grę (zatrzymał piłkę będącą w boisku). Jak więc ukarać trenera i jego drużynę?Czytaj więcej (kategoria3: Wydział Sędziowski, dodano2: 26-12-2023, odsłon: 215)
Co ty gwiżdżesz?! Analiza #64

KLIP NR 64 (do obejrzenia tu: https://streamable.com/fv2myz)

 

Obrońca Zielonych dokonał przewinienia, sędzia odgwizdał faul. Jednak jak widać, mogło tu dojść do bardzo poważnej kontuzji Czarnego, może nawet złamania nogi. Jak należy opisać czerwoną kartkę dla Zielonego: czy to poważny rażący faulczy gwałtowne agresywne zachowanie? A może jednak to tylko żółta kartka, bo faulujący w kluczowym momencie ugiął nogę, a faulowany mógł po chwili kontynuować grę?

 

Zielony był spóźniony do piłki. Zanim doleciała w ten rejon, pchnął od tyłu przeciwnika, powodując jego upadek – to właśnie odgwizdał sędzia i mam nadzieję, że na tym etapie nikomu nie przychodzi do głowy jakakolwiek kartka dla obrońcy. To pchnięcie jest tylko nieostrożne, nie mówimy też o przerwaniu korzystnej akcji.

 

 

Jednak intrygujące jest dopiero to, co wydarzyło się później. Zielony nadepnął korkami na nogę leżącego przeciwnika. Czarny nie symuluje. Jego krzyk i konieczność szybkiego udzielenia pomocy medycznej świadczą o tym, że stało się coś poważnego. Widać to doskonale, gdy zrobimy odpowiednią stopklatkę (z kamery z płyty boiska). Jak więc to nadepnięcie powinno wpłynąć na dalsze losy Zielonego?

 

 

Przeważnie sama stopklatka to za mało, by ZROZUMIEĆ sytuację, jej kontekst. Tutaj kluczowe jest pytanie, dlaczego doszło do takiego nadepnięcia? Nie chodzi nawet o intencje Zielonego. Owszem, nie chciał tego zrobić (tyle że, rozpędzony, nie mógł już tego uniknąć). Czasem jednak brak rozmyślności nie będzie wytłumaczeniem.

 

 

Tutaj kluczowe jest to, że wina faulującego ogranicza się do pierwotnego pchnięcia, nic więcej nie można mu dopisać do rachunku. Potem ani on, ani faulowany Czarny nie mieli już wpływu na to, że ciało Czarnego akurat w taki sposób upadło na ziemię, w miejsce, gdzie rozpędzony Zielony musiał zrobić jeszcze dwa kroki i nie miał szans tego zmienić. Wręcz przeciwnie: to, że nadepnięcie rzeczywiście następuje ugiętą nogą można odczytywać jako próbę hamowania, ograniczenia do minimum nieuchronnego, bolesnego dla przeciwnika, kontaktu. Widać więc, że całe zdarzenie jest w 200% przypadkowe i na pewno nie można mówić o przewinieniu skutkującym czerwoną kartką: poważnym rażącym faulu czy gwałtownym agresywnym zachowaniu. Ba, nie ma tu też gry nierozważnej („atak wykonany bez zważania na bezpieczeństwo przeciwnika lub konsekwencje takiego ataku”). Zielony chciał tu tylko pchnąć przeciwnika, a nie był w stanie przewidzieć, że ten potem upadnie akurat w taki sposób, że dwa kroki później jego noga będzie leżeć na ziemi dokładnie w tym miejscu, gdzie Czarny musi postawić swój kolejny krok podczas hamowania.

 

Sędzia widział te wszystkie detale i na boisku podjął dobrą decyzję: rzut wolny bezpośredni dla Czarnych (za pchnięcie) i brak sankcji dla Zielonego.

 

Piotr Tenczyński(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 15-12-2023)
Kurs sędziowski
Już jutro widzimy się w siedzibie Delegatury MZPN w Radomiu o godzinie 17:00.
 
Zapisy są cały czas otwarte, a schemat maila znajduje się w poście poniżej. Zostań jednym z nas!
 
 
Już dziś możesz wziąć w swoje ręce losy meczu i stać się sędzią piłkarskim, ponieważ Komisja Sędziowska Radomrozpoczyna nabór kandydatek oraz kandydatów na sędziego piłki nożnej, który odbędzie się w formie hybrydowej.
 
Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 12.12.2023 o godz. 17:00 w siedzibie radomskiej delegatury MZPN przy ul. Chrobrego 52 w Radomiu.
 
Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do nas maila na adres:
 ks.radom@wp.pl
 
z tytułem "KURS 2023/2024" według podanego wzoru:
- imię i nazwisko:
- data urodzenia:
- wykształcenie:
- czy grasz w klubie piłkarskim:
- dodatkowe informacje o mnie:
 
Wymagania:
• wiek minimum 16 lat,
• wykształcenie średnie lub status ucznia szkoły ponadodstawowej,
• dobra ogólna sprawność fizyczną oraz sportowa sylwetka,
• niekaralność.
 
Bądź jednym z nas i spróbuj swoich sił na boisku w roli sędziego!


(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 11-12-2023)
Posiedzenie zarządu KS Radom
Informujemy, że jutro (05.12.2023) o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie zarządu w siedzibie Delegatury MZPN w Radomiu, ul. Chrobrego 52.
 
Osoby, które się zadeklarowały brać udział w wigilii, proszone są o dokonywanie wpłat (130zł) jutro w godzinach 17:00 - 18:30. Można wtedy także nabyć Przepisy Gry w kwocie 12zł.


(kategoria4: Wydział Sędziowski, dodano: 04-12-2023)
ROZPN

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
ul. Chrobrego 52

26-605 Radom
Tel. 48 364 74 94
Fax 48-330-83-28
NIP 796-21-27-109
Santander Bank Polska S.A.
62 1090 2688 0000 0001 1630 6281
e-mail: biuro@rozpn.pl
Czynne od poniedziałku do piątku w
godzinach 9 - 17

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej
Adres: ul Puławska 111 A lok. 50
02-707 Warszawa
Telefon:    22 827-58-74
22 827-40-68
E-mail: mazowiecki@zpn.pl

Numer konta Mazowieckiego ZPN:
PKO Bank Polski S.A.

XV O/Warszawa
09 1020 1156 0000 7102 0058 4136

KOMUNIKATY
Radomska Delegatura Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej dokonała ...

Informujemy, że biuro Radomskiej Delegatury Mazowieckiego Związk...

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej poniżej przekazuje druk zgłoszen...

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej serdecznie zaprasza kluby do udz...

Kluby i szkółki piłkarskie, które nie złożyły jesz...
KALENDARIUM
luty, 2024
pnwtśrczptsbnd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
NASI PARTNERZY

 

 

 

 

 


facebook

www.rozpn.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.