Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2019 r., 204 dzień roku
STRONA GŁÓWNA | STATUT | TABELE | TERMINARZE | GALERIA | KONTAKT | DO POBRANIA
Menu strony
Polecamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Karnety na Radomiaka dla naszych działaczy

Już w najbliższą sobotę odbędzie się inauguracja Fortuna 1 Ligi z udziałem Radomiaka. Klub podarował cztery karnety na rundę jesienną, z których wymiennie będą mogli korzystać prezesi i działacze klubów z naszego regionu. Chętne osoby przed domowymi meczami Radomiaka, mogą korzystać z karnetów po uprzdnim uzgodnieniu z kierownikiem radomskiej delegatury MZPN, Przemysławem Bukowskim!

 

Szerszą zapowiedź 1 - ligowego sezonu Radomiaka, zamieścimy wkrótce na naszym portalu!(kategoria2: Aktualności, dodano: 22-07-2019)
(WIDEO) Ciekawie o zmianach w przepisach

Kiedy zagranie piłki ręką jest przewinieniem, a kiedy nie? Jak należy obecnie wykonywać rzuty wolne i rzuty karne? W którym miejscu zawodnik musi teraz opuszczać boisko? Najważniejsze zmiany w przepisach piłki nożnej, obowiązujące we wszystkich rozgrywkach od lipca 2019, przedstawiają należący do grona najlepszych polskich sędziów: Paweł Gil, Tomasz Kwiatkowski, Szymon Marciniak, Tomasz Musiał i Paweł Raczkowski. Zobaczcie specjalnie wydanie naszej serii „VARto wiedzieć”.Czytaj więcej
Informacje przypominające przed sezonem!

Poniżej dla przypomnienia przedstawiamy najważniejsze informacje Delegatury Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w Radomiu, tuż przed nowym sezonem.Czytaj więcej
Komunikat dotyczący ekwiwalentów sędziowskich

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej Delegatura w Radomiu informuje, że kluby, które zgłosiły swój akces do programu rozliczania ekwiwalentów sędziowskich w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 (lista klubów w załączeniu) do dnia 25.07.2019 roku otrzymają drogą elektroniczną wyliczenie kwoty zaliczki na poczet ekwiwalentów sędziowskich. Wyliczoną kwotę należy wpłacić najpóźniej do dnia 7.08.2019 roku na konto Radomskiego OZPN nr konta: 62 1090 2688 0000 0001 1630 628.Czytaj więcej
Terminarze w ligach młodzieżowych

Informujemy, że opracowane zostały terminarze we wszystkich ligach młodzieżowych regionu radomskiego. Są one dostępne w systemie Extranet oraz w portalu Łączy Nas Piłka.(kategoria2: Informacje, dodano: 19-07-2019)
Kurs spikera i kierownika bezpieczeństwa

W związku z wymogiem licencyjnym dotyczącym  posiadania przez kluby III i IV ligi w  sezonie 2019/20 kierownika ds. bezpieczeństwa oraz zapewnienia spikera zawodów posiadającego uprawnienia wydane przez PZPN lub Wojewódzki Związek Piłki Nożnej, oraz płynącymi z klubów zapytaniami odnośnie szkoleń w tym zakresie -  Komisja ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Mazowieckiego ZPN zamierza zorganizować następujące szkolenia:Czytaj więcej
Znamy termnarze lig seniorskich!

Znamy już pełne terminarze na sezon 2019/20 w Campeon.pl Lidze Okręgowej, Pineks Klasie A oraz Nice Sport 2, klasie B. Są one dostępne w systemie Extranet, a także w zakładce Terminarze na mzpn.pl. W środę, 14 sierpnia zainauguruje nowy sezon 2019/2020 radomska klasa okręgowa. Klasa A (dwie grupy) oraz klasa B (dwie grupy) nowy sezon rozpocznie w weekend 17-18 sierpnia.Czytaj więcej
Zmiany w Przepisach Gry 2019/2020

Najważniejsze zmiany w Przepisach Gry 2019/2020

 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany, jakie zaszły w Przepisach Gry. Zachęcamy wszystkich działaczy klubowych, trenerów oraz zawodników do zapoznania się z nimi.

 

Zagranie piłki ręką: tak jak to było dotychczas - każde rozmyślne zagranie, bądź dotknięcie piłki ręką będzie przewinieniem. Zazwyczaj przewinienie będzie również wtedy, gdy piłka dotknie ręki, która w nienaturalny sposób powiększyła obrys ciała, lub ręki, która znajdowała się powyżej tzw. obręczy barkowej (chyba, że wcześniej zawodnik rozmyślnie zagra piłkę inną "dozwoloną" częścią ciała). W tych dwóch przypadkach przewinienie będzie miało miejsce również wtedy, kiedy zanim piłka dotknęła rękę, została zagrana głową, bądź ciałem przez innego zawodnika znajdującego się w bliskiej odległości.

Przewinieniem nie będzie zazwyczaj ukarane, gdy piłka dotknie ręki/ramienia zawodnika bezpośrednio po kontakcie z inną częścią ciała tego zawodnika, bądź innego zawodnika, który przebywa w bliskiej odległości (jako, że wtedy nie ma niemal możliwości uniknięcia tego kontaktu). Przewinieniem nie będzie również, gdy piłka trafi w rękę znajdującą się blisko ciała i nie powiększającej obrysu w sposób nienaturalny, oraz gdy zawodnik upada (względnie wykonuje wślizg) i piłka trafia w rękę, która służy mu do podtrzymania ciała i nie jest nienaturalnie wyciągnięta.

Istotną zmianą jest również fakt, iż przewinienie zawsze będzie odgwizdane, gdy zawodnik po kontakcie piłki z ręką (nawet przypadkowym) wejdzie w jej posiadanie/kontrolę i następnie zdobędzie bramkę na przeciwniku, bądź stworzy realną szansę na zdobycie bramki, oraz gdy bezpośrednio po kontakcie piłki z ręką zdobędzie bramkę. Jest to odpowiedź na postulaty środowiska piłkarskiego mówiące iż "nie chcemy bramek zdobytych ręką".

Za każde naruszenie przepisów w związku z zagraniem piłki ręką gra wznowiona zostanie rzutem wolnym bezpośrednim, bądź rzutem karnym, jeśli przewinienie będzie miało miejsce w polu karnym. Wyjątkiem od tej sytuacji, jest przypadek, kiedy to bramkarz dalekim wyrzutem zdobędzie bramkę na przeciwniku - wtedy sędzia nie uzna bramki (jako zdobytej de facto ręką), a grę wznowi rzutem od bramki.

Przewinie bramkarza: Jeżeli bramkarz we własnym polu karnym w sposób niedozwolony zagra piłkę, zostanie podyktowany rzut wolny pośredni, lecz przeciw bramkarzowi nie zostaną wyciągnięte żadne sankcje dyscyplinarne. Dopisane zostało również, że jeśli bramkarz podejmie ewidentną próbę kopnięcia piłki podanej przez współpartnera i próba ta nie powiedzie się, to może złapać piłkę w ręce (w przypadku tzw. kiksu).

Rzut sędziowski: Jeżeli sędzia przerwie grę, a gra musi zostać wznowiona rzutem sędziowskim, to piłkę otrzyma drużyna, która w momencie przerwania gry była w jej posiadaniu, a gra zostanie wznowiona w miejscu, w którym po raz ostatni futbolówka została dotknięta. Podczas wykonywania rzutu w pobliżu sędziego może znajdować się tylko jeden zawodnik, zaś pozostali w odległości min. 4 metrów od piłki. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy sędzia przerwie grę, a piłka znajdowała się (lub po raz ostatni została dotknięta) w polu karnym. Wtedy piłka zostaje opuszczona bezpośrednio dla bramkarza drużyny broniącej.

Zmianie ulega też temat dotknięcia piłki przez sędziego. Jeżeli piłka dotknie sędziego i w efekcie tego zdarzenia drużyna rozpocznie korzystny atak, piłka wpadnie bezpośrednio do bramki, bądź zmieni się drużyna, która posiadała piłkę, to gra zostanie wznowiona właśnie rzutem sędziowskim.

Wznowienie gry: Drobne zmiany nastąpiły też w innych metodach wznawiania gry. Piłka nie musi już opuszczać pola karnego, aby być w grze podczas wykonywania rzutów wolnych z "szesnastki", bądź rzutów od bramki. Jednakże przeciwnicy do momentu powrotu piłki do gry w dalszym ciągu muszą pozostawać poza polem karnym i nie mogą w nie wbiegać (chyba, że nie ma wpływu na grę, to sędzia zezwoli na kontynuowanie). Podczas wykonywania rzutów wolnych, przy których przeciwnicy ustawiają mur składający się z trzech, lub więcej zawodników, wszyscy zawodnicy drużyny atakującej muszą znajdować się minimum 1 m od tak utworzonego muru do momentu aż piłka będzie w grze. Naruszenie tego przepisu będzie skutkowało konsekwencją w postaci rzutu wolnego pośredniego dla obrońców. Podczas wrzutów natomiast zawodnicy drużyny broniącej muszą znajdować się w odległości min. 2 metrów od miejsca na linii bocznej, z którego zostanie wznowiona gra.

Rzut karny: Podczas wykonywania rzutu karnego do momentu zagrania piłki bramkarz drużyny broniącej musi mieć przynajmniej część jednej stopy na linii bramkowej (co w praktyce i tak było już teraz preferowane). Zanim piłka znajdzie się w grze, bramkarz nie może dotykać poprzeczki, słupków, ani siatki bramkowej i te nie powinny się ruszać.

Kontuzje: Jeżeli kontuzji ulegnie zawodnik, który ma wykonywać rzut karny, to nie musi on opuszczać boiska po wezwaniu do niego pomocy medycznej.

Rozpoczęcie gry: Zmiany zaszły także w elemencie losowania. Od teraz kapitan wygrywający losowanie może wybrać, czy jego drużyna będzie rozpoczynała mecz, a przeciwnicy wybiorą stronę, bądź odwrotnie.

Wymiana zawodników: Według aktualnie obowiązujących przepisów zawodnik podczas wymiany musi opuścić pole gry w najbliższym miejscu przez linię boczną, bądź bramkową oraz jak najszybciej udać się do strefy technicznej lub szatni.

Sankcje dyscyplinarne dla osób funkcyjnych:  Osoby przebywające w strefie technicznej mogą być teraz napomniane żółtą kartką, bądź wykluczone z gry czerwoną kartką zamiast polityki tzw. trzech kroków. Jeżeli sędzia nie jest w stanie ustalić winnej osoby kartką ukarany zostanie najwyższy rangą trener obecny w strefie technicznej. Czerwona kartka skutkuje pozbawieniem przywileju zasiadania w strefie technicznej osoby funkcyjnej.

Wstrzymanie wznowienia gry w celu udzielenia kary indywidualnej: Ciekawą zmianą jest możliwość wstrzymania pokazywania kartki przez sędziego, gdy drużyna poszkodowana szybko wznowi grę i będzie w sytuacji klarownej do zdobycia bramki. Wtedy sędzia ukaże winnego zawodnika dopiero po akcji, a jeżeli przewinienie miało charakter pozbawienia drużyny przeciwnej realnej szansy na zdobycie bramki, to winny zawodnik zostanie tylko napomniany (ponieważ realna szansa de facto trwała nadal).

Napomnienie zawodnika podczas fetowania zdobycia bramki:  Potwierdzono, że żółta kartka za nieprzepisowe fetowanie bramki zostaje utrzymana, nawet jeżeli ta bramka nie zostaje uznana.

Rzut wolny pośredni: Za każde przewinienie werbalne dyktowany będzie rzut wolny pośredni. (jako, że nie dochodzi do fizycznego kontaktu.(kategoria2: Wydział Sędziowski, dodano: 13-07-2019)
Radomiak najlepszy w wakacyjnym turnieju

Drużyna Radomiaka zwyciężyła w wakacyjnym turnieju "Z podwórka na stadiony". W finale chłopcy pokonali Orlik Radom. Natomiast w meczu o trzecie miejsce Ustronie zwyciężyło z AS Radomiak.Czytaj więcej
Rafał Lasocki trenerem kadry U 15

Rafał Lasocki, który w ostatnich latach grał w Zawiszy Sienno, został trenerem kadry narodowej U 15. 44-letni Lasocki od 2016 roku monitorował inicjatywy Grassroots - między innymi w Akademii Młodych Orłów.

W przeszłości był zawodnikiem Lecha Poznań, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Wraz z synem Dawidem w ostatnim czasie grał z powodzeniem na boiskach radomskiej Campeon.pl Ligi Okręgowej. Pomagał trenerowi Krzysztofowi Sieczce prowadzić Zawiszę Sienno. (kategoria2: Aktualności, dodano: 12-07-2019)
ROZPN

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
ul. Chrobrego 52

26-605 Radom
Tel. 48 364 74 94
Fax 48-330-83-28
NIP 796-21-27-109
Santander Bank Polska S.A.
62 1090 2688 0000 0001 1630 6281
e-mail: biuro@rozpn.pl
Czynne od poniedziałku do piątku w
godzinach 9 - 17

KOMUNIKATY
Mazowiecki Związek Piłki Nożnej Delegatura w Radomiu informuje, ...

Informujemy, że opracowane zostały terminarze we wszystkich liga...

Znamy już pełne terminarze na sezon 2019/20 w Campeon.pl Lidze O...

Informujemy, że w lipcu biuro Radomskiego Okręgowego Związku Pił...

jeszcze raz przypominamy, że do 14 czerwca kluby mają oboiązek z...
KALENDARIUM
lipiec, 2019
pnwtśrczptsbnd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
NASI PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


facebook

www.rozpn.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.